Творчы конкурс юных чытальнікаў

admin 8-05-2021, 21:29 95 О школе / Наши достижения

6 мая 2021 года ў Слуцкай раённай цэнтральнай бібліятэцы прайшоў раённы этап рэспубліканскага творчага конкурсу юных чытальнікаў Жывая класіка”.

У гэтым годзе конкурс прысвечаны Году народнага адзінства.

Сёлета ў творчых чытаннях прынялі ўдзел 69 таленавітых дзяцей, якія чыталі свае любімыя творы.

Юныя чытальнікі звярнуліся да твораў Максіма Багдановіча, Якуба Коласа, Максіма Танка, Змітрака Бядулі, Пімена Панчанкі, Аркадзя Куляшова і сучасных аўтараў.

Вучні нашай школы так сама пымалі ўдзел у гэтым конкурсе. Віншуем юных чытальнікаў і іх педагогаў з перамогай!

Дыплом 1 ступені Якімовіч Сафія вучаніца 6 "Б” класа, педагог СапяжынскаяС.І.

Дыплом 2 ступені Крывадубская Ульяна вучаніца 10 "Б",класа, педагог Якубовіч В.У.
Дыплом3  ступені  Якімовіч Сафія вучаніца 8 "Б” класа, педагог Дуброва А.А.
Дыплом3 ступені Чуданава Марына,вучаніца 3 "Г" класа, педагог Гярэга Н.У.

Якімовіч Сафія, пераможца раённага этапу прадставіць Слуцкі раён на абласным этапе рэспубліканскага конкурсу юных чытальнікаў “Жывая класіка”.